Технологічний супровід освітньої моделі "змішаного навчання"
Отже, вчитель створив відеолекцію, підібрав або сконструював тренажери на допомогу здобувачу освіти, тести, щоб здобувач освіи міг переконатися, що матеріал засвоєний ... Як донести все це до того, хто навчається?
Звичайно, прикріплювати посилання в електронний щоденник! Це хороший варіант: завдання до кожного уроку завжди під рукою. Але все-таки завжди хочеться, щоб під рукою було не тільки поточне завдання, а й весь систематизований курс. Чи буде учень шукати матеріали попередніх тем, якщо захоче повторити, підготуватися до контрольної? Напевно, буде. І ми можемо спростити йому це завдання. Як?
Створимо тематичний робочий аркуш і будемо весь матеріал розміщувати в ньому. Тоді досить один раз дати учневі посилання (QR -код) або розмістити його на своєму інтернет сервісі (сайт. блог тощо).
Безумовно, сайт вчителя може виконувати не тільки це завдання. І напевно, частина педагогів, учнів тут, вже мають свої сайти. Тоді можна відвести на своєму сайті окремі сторінки, продумати їх структуру і викладати матеріал там. Ну а можна створити окремий сайт або блог безпосередньо для змішаного навчання. Але ми з Вами навчимося створювати тематичні робочи аркуші.
Для цього потрібно відповісти на питання: "Де?" і Як?"
Варіант отримання швидкого зворотного зв'язку від здобуачів освіти - створення інтерактивних робочих аркушів. У них можна вбудовувати відеоролики, дидактичні вправи, тестування. Інтерактивний робочий лист - це електронний ресурс для самостійної роботи здобувача освіти в класі або вдома. Звичайно, організувати роботу з ним в класі найзручніше, якщо ви працюєте в моделі "1 учень: 1 комп'ютер". Можна працювати і в групах, якщо в класі є кілька комп'ютерів. Якщо таких технічних можливостей немає, то інтерактивний робочий лист буде хорошим варіантом для домашнього завдання.
Завдання. Створити інтерактивний тематичний робочий аркуш за допомогою одного з сервісів: Blendspace (Tes Teach), Google - документ або Wizer.me (за вибором). Нагадую, що інтернет-сервіси періодично змінюють свій інтерфейс. Тому при роботі з ними їх вигляд може бути іншим, ніж описано в інструціях.
Інструкція щодо роботи в сервісі Wizer.me (автор Аман І.С.)
Інструкція щодо роботи в сервісі Tes Teach (автор Аман І.С.)
Немає коментарів:
Дописати коментар